ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری نشست علمی «علم مطلوب قرآنی در آینده پژوهی تمدن اسلامی و گام دوم انقلاب» در نمایندگی گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی «علم مطلوب قرآنی در آینده پژوهی تمدن اسلامی و گام دوم انقلاب» در نمایندگی گرگان

 

نشست علمی «علم مطلوب قرآنی در آینده پژوهی تمدن اسلامی و گام دوم انقلاب» با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی در نمایندگی گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام بخشاوند معاون پژوهش این نمایندگی ضمن خوش آمد گویی به مدعوین و حضار ضرورت پرداختن به این موضوع را تبیین نمودند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی، عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص)، اظهار داشت: اصل بحث من این است که بالاخره جامعه اسلامی به معنای عام، در تحول جدی قرار گرفته است و اکنون بعد از سید جمال جامعه ما در تمدن زایی قرار گرفته است. یعنی باید دانش و جهت گیری های خودش را در صنعت، اقتصاد و معماری مشخص کند.

باید مشخص کند که بعد از گذشت چند دهه، کشور می خواهد به کجا برسد؟ آیا می خواهد همین وضع را حفظ کند؟ یا ارتقاء پیدا کند؟ نشود که یک برج پیزا تشکیل شده باشد، اصل بحث این است که دانشگاه ها، حوزه ، مظاهر مختلف فرهنگ به کدام سویی پیش می رود.

ایشان افزود: زیر ساخت تمدن ها، دانش است، دانش با چه مختصاتی شکل بگیرد. با توجه به رشته تحصیل من که قرآن و حدیث بوده است، به کدام سمت و سویی به پیش می رود. به عبارت دیگر دانش که در آن هستیم، دانش جدید، یک سری امکانات برای ما به وجود آورده است. معماری، فرهنگ، صنعت، و ... آیا این دانش آسیب های داشته یا نداشته است. و اگر داشته است چگونه می توانیم آسیب ها را برطرف کنیم این مباحث ملیتی هم نیست، فرا ملیتی است و متفکرین کشورهای مختلف مسلمان هم این مباحث را داشته اند.  نظریه پردازی ها خوب و زیبا هم در این زمینه صورت گرفته است. اینکه علم مطلوب چگونه علمی  باشد. مباحث تک رشته ای برویم، یا مباحث میان رشته ای را رشد دهیم؟

در ادامه این بحث حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی بر اساس ادله قرآنی، علم مطلوب قرآنی در آینده پژوهی تمدن اسلامی را تبیین نمودند.

شایان ذکر است که پایان این جلسه فاخر نیز به پرسش و پاسخ دانش پژوهان اختصاص داشت.


١٣:٠٠ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٣١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254