ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری مراسم اختتامیه هفته پژوهش در نمایندگی گلستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم اختتامیه هفته پژوهش در نمایندگی گلستان

مراسم اختتامیه هفته پژوهش با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین بخشاوند معاون پژوهش نمایندگی گلستان و دکتر خوشفر عضو هیات علمی دانشگاه گلستان در این نمایندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان، در این مراسم ابتدا حجه الاسلام و المسلمین بخشاوند معاون پژوهش نمایندگی گلستان در اهمیت پژوهش و ضرورت های آن به ایراد سخن پرداخت و دانش پژوهان را به تحقیق و پژوهش مستمر تشویق نمودند.

در ادامه دکتر خوشفر عضو هیات علمی دانشگاه گلستان و از پژوهشگران با سابقه ی استان به معرفی روش های مختلف تحقیق اشاره نموده و افزودند: روش تحقیق در علوم پایه با علوم نقلی مانند کلام و فلسفه و ... متفاوت است. در علوم پایه روش تحقیق مبتنی بر تحقیق میدانی و تجربه است. اما تحقیق در علوم انسانی_ اسلامی مبانی دیگری دارد.

ایشان با اشاره به صدور بیانیه ی گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) افزود: می باید به سمت بازنگری جدید در روش های تحقیق در علوم انسانی حرکت نمود.

وی در ادامه عنوان کردند: انسان در نگرش قرآنی از تعریف غربی ها متفاوت است. در اسلام، انسان موجودی است دارای ابعاد معنوی، مادی با ویژگی های های مختلف فرهنگی و اجتماعی و... که این ویژگی ها باید در روش تحقیق مدنظر قرار بگیرد.

دکتر خوشفر درباره شیوه و ابزار پژوهش اظهار داشت: در پژوهش کار تیمی بهتر از کار فردی جواب می دهد لذا برخی موانع فرهنگی باعث شده تا کار فردی ترجیح داده شود.  مثل اینکه می گویند ایرانی ها در رشته های ورزشی تک نفره تا رشته های جمعی موفق ترند. اما بنده معتقدم که همیاری و همکاری یک فرهنگ دیرین ایرانی است. در گذشته همیاری بین مردم بالا بوده است در مراسم عروسی و در کشاورزی مثل کاشت، داشت، برداشت و ساختمان سازی و... همیشه همیاری ریشه بنیادی داشته است .

 وی در پایان به دانشجویان توصیه کردند که نگارش پایان نامه ها و خروجی سایر پژوهش ها مبتنی بر نیازهای مختلف فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی باشد تا بتواند راهگشای مشکلات باشد.

 


١٤:٣٨ - چهارشنبه ٤ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٤٣٩    /    تعداد نمایش : ١٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254