ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری نشست علمی « بیانیه گام دوم و آرمان تمدن نوین اسلامی عقلانیت معنویت و عدالت » در المصطفی(ص) گلستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی « بیانیه گام دوم و آرمان تمدن نوین اسلامی عقلانیت معنویت و عدالت » در المصطفی(ص) گلستان

نشست علمی با عنوان:« بیانیه گام دوم و آرمان تمدن نوین اسلامی عقلانیت معنویت و عدالت»با حضور دانش پژوهان و استادان این مجموعه در سالن قدس نمایندگی المصطفی(ص) گرگان توسط معاونت پژوهش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان، در این نشست علمیدکتر منتظریاز استادان این نمایندگی " در خصوص« بیانیه گام دوم و آرمان تمدن نوین اسلامی عقلانیت معنویت و عدالت» اظهار داشت: بیانیه «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران بویژه جوانان،

منشوری برای «دومین مرحله خودسازی»، «جامعه پردازی» و «تمدن سازی»، که «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.

بیانیه گام دوم انقلاب را می توان یک «دکترین» و راه کار برای عمل در دهه پنجم انقلاب در نظر گرفت. دکترینی که هسته مرکزی آن، سپردن کار به جوانان برای «یک پیشرفت همه جانبه» است.

وی افزود:

 

 

 اگر بی توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه ای از تاریخ چهل ساله نمی بود –که متاسفانه بود –بی شک، دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان های بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نداشت. برایبرداشتن گام های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه ها درس گرفت. اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغ ها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار خواهد گرفت.

 

استاد دانشگاههای استان گلستان گفت: آنچه در گام دوم باید اتفاق بیفتد، اوّلا: شناختن و جدی گرفتن داشته های خود است. ثانیا: آفت ها را بشناسیم، فسادها را بشناسیم، راه های رخنه دشمن را بشناسیم و در مقابل آنها به طوری جدی ایستادگی کنیم.

ایشان قدرت ایمان و باور مردم به سنت های الهی، استقامت و پایداری مردم در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی، رهبری آسمانی و تایید شده امامین انقلاب اسلامی، صراحت، شجاعت و اقتدار در برابر دشمنان، احساس مسئولیت و دفاع از ملت های مظلوم و مدیریت جهادی، همت و روحیه جهادی را از عوامل اقتدار و سربلندی ایران اسلامی در گام اوّل انقلاب اسلامی برشمردند.

وی با تعریف جهاد به تلاشی که در برابر یک چالش خصمانه از سوی طرف مقابل صورت می گیرد، افزود: در مدیریت جهادیً همه امور، هدفمند، هوشمندانه، عاقلانه و دشمن شکن است.


٠٨:٢٧ - چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٤٧٣    /    تعداد نمایش : ١١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254