ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاوت در نمایندگی گلستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاوت در نمایندگی گلستان

 

با حضور کارکنان، اساتید و دانش پژوهان جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاوت بویژه مجاهد بزرگ اسلام شهید ابو مهدی المهندس در نمایندگی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع ضمن عرض تسلیت شهادت این سرداران بزرگ اسلام اظهار داشت: اتفاقات اینچنینی می تواند شاخصی باشد برای سنجش معرفت و بصیرت جامعه. اینگونه مواقع اکثریت به توصیف اکتفا می کنند ولی خواص و اهل معرفت علاوه بر توصیف، به تحلیل علتها و ریشه های این اتفاق می پردازند. فرهیختگان اینگونه اند که وقتی غبار احساس در تمجید حوادث فرو کش نمود، تازه کارشان شروع می شود.

ایشان افزود: سردار شهید قاسم سلیمانی یک حادثه نیست، بلکه یک قاعده و فرهنگ است. یک سنت است که هر که در این مسیر قرار بگیرد می تواند همینگونه اثر گذار باشد.

رهبر معظم انقلاب در پیامی که به مناسبت شهادت این سردار رشید اسلام دادند، قاسم سلیمانی را پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) برشمردند و می توان نتیجه گرفت که مکتب امام خمینی(ره) که مکتب عقلانیت است، این چنین خروجی هایی دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: بهترین تعبیر از عقلانیت را امام علی(ع) دارند و می فرمایند که: جاهلی که در مقابل عقلانیت است یا افراط دارد و یا تفریط. علی(ع)متاثر از مکتب پیامبر(ص) می باشد و به همین دلیل مهمترین مساله در جامعه اسلامی را وحدت می داند. و وحدت را نه یک تاکتیک و استراتژی، بلکه یک ایدوئولوژی می داند. لذا اصحاب پیامبر(ص) ضمن اینکه در عرصه علمی همدیگر را نقد می کنند اما در مرعی و منظر جامعه، برای هم جان می دهند.

وی بیان داشت: قاسم سلیمانی نیز یک انقلابی عاقل بود که هیچکس نمی تواند او را متهم کند که وابسته به جناح خاصی بود در عین حالی که حقیقت را فدای مصلحت نمی کرد. از اینرو امروز قاسم سلیمانی نماد عقلانیت در سوریه ای است که در آن شیعه، سنی، علوی و ... در کنار هم مبارزه و مقاومت می کنند.

 


١٤:٣٦ - يکشنبه ١٥ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٧٢٥    /    تعداد نمایش : ١٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254