ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بازدید اندیشمندان دانشگاه های اقلیم کردستان عراق از جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید اندیشمندان دانشگاه های اقلیم کردستان عراق از جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان

هیاتی شامل شش تن از اندیشمندان دانشگاه های اقلیم کردستان عراق از جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان، در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام علی تقوی رئیس این نمایندگی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، خصوصیات فرهنگی و تقریبی استان گلستان و المصطفی(ص) نمایندگی گلستان را ذکر کرده و فعالیتهای علمی آموزشی، پژوهشی ، فرهنگی و تقریبی این نمایندگی را تشریح نمودند.

رئیس المصطفی(ص) نمایندگی گلستان با تاکید بر اهمیت و اهتمام این نمایندگی بر آموزشهای قرآنی افزود: در این نمایندگی مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم راه اندازی شده است که تا کنون قریب به 300 نفر حافظ قرآن از یک جزء تا حفظ کامل تربیت شده است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر وحدت و همدلی کلیه مسلمان جهان اظهار داشت: دشمنان از فاصله ای که مسلمانان از یکدیگر پیدا کرده اند سوء استفاده می نمایند.

در ادامه دكتر صباح محمد نجيب استاد دانشگاه گويژه سليمانية، ضمن تشکر و قدر دانی از مجموعه جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان از حضور در این مجموعه فاخر اعلام خرسندی نموده و افزود: این دیدار نتیجه یک پروژه تقریبی و تمدنی است که بزرگان زیادی در طول تاریخ برای آن زحمت زیادی کشیده اند.

ایشان با اشاره به این نکته که وحدت و تقریب بین مسلمانان از پیامهای مهم قرآن کریم است اظهار داشت: باید تمامی مسلمانان به سوی وحدت و تقریب اسلامی حرکت نمایند و تعصبات قومی و مذهبی خود را کنار بگذارند.

وی افزود: مسلمانان باید به هم نزدیک شوند زیرا از دوری و عدم شناخت، وحشت زائیده می شود و در نزدیکی دلهاست که شناخت واقعی صورت می گیرد.

استاد دانشگاه گويژه اقلیم کردستان نقش جامعه المصطفی(ص) را در این مسیر شناخت، بسیار مهم ارزیابی کرده و گفت: با وجود تمامی مشکلات پیش رو، دانشگاه المصطفی(ص) بسیار موفق بوده و در این مسیر گام بر می دارد.

در ادامه این دیدار معاونین نمایندگی گلستان به توضیح فعالیتهای تخصصی خود در حوزه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی پرداختند و به سوالات اعضاء هیات بازدید کننده در مورد برنامه های حوزه تخصصی خود پاسخ دادند.

شایان ذکر است که در این دیدار هیات بازدید کننده از بخشهای مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و رفاهی این مجموعه بازدید به عمل آوردند. 


١١:١٣ - يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254