ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بزرگداشت هفته شهدا توسط دانش پژوهان افغانستان در المصطفی (ص) نمایندگی گلستان


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت هفته شهدا توسط دانش پژوهان افغانستان در المصطفی (ص) نمایندگی گلستان

به گزارش روابط عمومی المصطفی (ص) نمایندگی گلستان، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین تقوی ریاست جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گلستان با اشاره به مقام و جایگاه شهید در دین اسلام بیان داشتند: زنده نگه داشتن یاد شهید از بهترین اعمال یک کشور مسلمان است. دشمنان اگر چه جسم شهید را گرفتند هیچ وقت نمی توانند یاد شهداء را از ما بگیرند. شهید محدود به مکان و زمان نیست بلکه متعلق به همه انسان هاست. ایشان در ادامه بررسی سیره شهداء را از الزامات نهادهای علمی برشمردند.

 در ادامه استاد حبیب اله مکتب شهادت را مکتب جاویدان نامیدند و شهید برهان الدین ربانی را یک شخصیت علمی گرانقدر معرفی کردند که همگان به علمیت ایشان معترف بودند. شهید ربانی هم در جبهه نبرد و هم در امور دیپلماتیک و صحنه سیاست حضور فعال داشتند و در همه این مواضع تقوای الهی را رعایت می کردند. ایشان کسانی که از صلح افغانستان ضرر می دیدند را باعث شهادت شهید برهان الدین ربانی معرفی کردند.

استاد محصلی سخنران بعدی نشست، مهمترین ویژگی های فرمانده بزرگ افغانستان شهید احمدشاه مسعود را:

 1- هوش و توان و نبوغ رزمی و نظامی و حضور مستمر در میدان نبرد 2- روحیه سلحشوری و جنگاوری 3- اخلاص در عمل 4- دیپلمات برجسته 5- علاقه به فرهنگ و هنر و مطالعه 6- علاقه به صلح معرفی کردند.

در ادامه نیز آقایان صافی و مبارز از طلاب دوره دکتری جامعه المصطفی گلستان سخنانی در باب اهمیت و جایگاه شهید و شهادت ایراد فرمودند.

 


١٢:٣٠ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١١٣٧٥٦    /    تعداد نمایش : ١٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254