ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری جلسه اخلاق در واحد خواهران المصطفی(ص) گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه اخلاق در واحد خواهران المصطفی(ص) گرگان

 

جلسه اخلاق این هفته واحد خواهران المصطفی(ص) گرگان با حضور حداکثری دانش پژوهان این واحد برگزار شد.

در این جلسه سرکار خانم فاطمه احمدی از اساتید حوزه و پژوهشگر امور دینی در مورد مباحث اخلاقی و تربیتی کودکان به سخنرانی پرداخت و گفت: مباحث تربیتی باید درمنزل  به فرزندان گفته شود تا به این صورت بتوانیم درامر تربیت آنها موفق باشیم و فرزندانی  شایسته به  جامعهتحویل دهیم مثلا درحضور فرزندان غیبت نکنیم ،دروغ نگوییم ، جروبحث نکنیم و هرگونه عملی را که ممکن است برروی فرزندان تاثیربد داشته باشد را انجام ندهیم.در امر مباحث تربیتی باید آرام آرام و گام به گام پیش برویم.

ایشان اظهار داشت: پیامها را باید غیرمستقیم به فرزندان بگوییم. درخلوت با فرزندانمان صحبت کنیم و از روش تغافل که یکی از بهترین روشهای تربیتی است استفاده کنیم .یعنی سعی کنیم بیشتر رفتارهای بد فرزندان را نبینیم.

وی با تاکید بر تشویق کودکان در هنگام انجام کارهای نیک افزود: کودکان را درمورد کارهای نیک تشویق  وسعی کنیم آنان  را مورد تایید قراردهیم.کارهای بد اورا مرتب به او نگوییم زیرا اگر فرزند متوجه شود اورا نمی پائیم بهتروکاملترکارهای خودرا انجام می دهد.

این استاد حوزه بیان داشت: هدف ما اینست که خوبی را جزو صفات بچه کنیم بدین علت که ما از اوصفت خوب می خواهیم نه رفتار خوب.زیرا ما میخواهیم  در بود و نبود ما کارهای خوب و شایسته انجام دهد.زیرا بهترین میراث ادب است.  ادب درگفتار و رفتار.

ایشان با اشاره به روشهای غیر مستقیم برای تربیت کودکان افزود: به روش داستان یا بازی با بچه اخلاقیات را در او نهادینه کنیم .

فرزند آیت ا...بهجت درمورد پدرشان نقل می کردند که پدرما همیشه به صورت غیرمستقیم  اشتباهاتمان را به ما تذکر

می دادند .زیرا اینگونه اخلاق خوب جزوصفات کودک می شود نه رفتاراو.

این پژوهشگر دینی داشتن صبر و حوصله را در امور تربیتی بسیار مهم دانست و گفت: درمورد مسائل تربیتی باید حوصله به خرج دهیم و همیشه ازخداوند کمک بخواهیم و سعی کنیم درزندگی همیشه راضی به رضای خدا باشیم و هرکاری را درست انجام دهیم.

در پایان، سخنران جلسه به پرسش های طلاب در مسایل مختلف تربیتی پاسخ دادند.

 

 


١٠:٠٣ - پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ٦٠٠٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254