ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری نشست علمی پژوهشی « جایگاه و کارکرد فلسفه در افغانستان» در المصطفی(ص) واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی پژوهشی « جایگاه و کارکرد فلسفه در افغانستان» در المصطفی(ص) واحد گرگان

این نشست با حضور حجه الاسلام و المسلمین محامی ( با موضوع اهمیت  فلسفه و عقلانیت ) و دکتر احمد سعادت ( با موضوع بررسی جایگاه و کارکرد فلسفه در افغانستان ) و تنی چند از دانش پژوهان واحد گرگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی المصطفی(ص) واحد گرگان، در ابتدای این نشست علمی پژوهشی، مجتبی طالبی به عنوان دبیر پژوهشی گروه فلسفه و عرفان اسلامی با ارائه ی متنی در خصوص فلسفه در افغانستان و تبیین ضرورت این موضوع، نشست را اداره کرده و در ادامه ی جلسه سه تن از دانش پژوهان ارشد فلسفه اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

عبدالحی هاشمی در مورد ادوار تاریخی فلسفه در افغانستان ، آقای خواجه ذاکر صدیقی در مورد جایگاه فلسفه در افغانستان معاصر و آقای غلام محمود فايز ( دانشجوی ارشد فلسفه اسلامی و دبیر انجمن علمی فلسفه ) به بیان دیدگاه های خود در مورد کارکرد فلسفه در افغانستان پرداختند  .

در ادامه دکتر احمد سعادت ( مدرس و عضو گروه فلسفه ) ضمن جمع بندی سخنان طلاب و دانش پژوهان نکاتی را پیرامون کارکرد و جایگاه فلسفه در افغانستان کنونی بیان کردند .

سپس حجت الاسلام و المسلمین محامی رئیس مجتمع علوم و مطالعات اسلامی(ویژه مذاهب) در مورد اهمیت فلسفه و ضرورت تعقل مباحث ارزشمندی را بیان کرده و این موضوع را در آینه ی آیات قرآنی مورد بررسی قرار دادند .

 


١٦:٢٠ - پنج شنبه ٦ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٧٨٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254