ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بازدید هیاتی از علما و اساتید اقلیم کردستان عراق از المصطفی(ص) واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیاتی از علما و اساتید اقلیم کردستان عراق از المصطفی(ص) واحد گرگان

به منظور آشنایی با سیاستها، فعالیتهای و شیوه های آموزشی المصطفی(ص) واحد گرگان هیاتی از علمای اقلیم کردستان عراق از این واحد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در این بازدید که آقایان: محمود صالح محمود، صباح محمد نجیب، فاضل محمود قادر، حسین محمد ابراهیم، شاخوان کریم سعید سیاه منصوری، ناصح فتاح نصرالله، بختیار نجم الدین شمس الدین، عبدالفتاح حسین سلیمان، سید عبدالله حسنی منش و صادق بروایه  از اساتید و علمای اقلیم کردستان عراق حضور داشتند، ضمن بازدید از بخشهای مختلف اداری، آموزشی، پژوهشی این واحد، ضمن برگزاری جلساتی با ریاست، معاونین، اساتید و دانش پژوهان از نزدیک با فعالیتهای مختلف واحد گرگان آشنا شدند.

بنا براین گزارش در این دیدار ابتدا حجت الاسلام تقوی رئیس واحد گرگان ضمن خیر مقدم به حضار، گزارشی از فعالیتها و سیاستهای این واحد را تشرح کردند.

ایشان ضمن تاکید بر حفظ وحدت اسلامی تمامی پیروان مذاهب اسلامی، اظهار داشتند: باید تمام علما و بزرگان جهان اسلام، گفتمان میان مذهبی که میراث بزرگ علمای اسلام همچون امام خمینی است را حفظ  و تقویت نمایند.

ایشان با اشاره بر فتنه انگیزی دشمنان جهان اسلام افزودند:  98 درصد عقاید با هم اتفاق دارند و شاید 2 درصد اختلاف سلیقه و عقیده وجود داشته باشد. ولی دشمنان مسلمین همان 2 درصد را بزرگ می کنند و مسلمانان را به جان همدیگر می اندازند و خودشان در این بین بهره برداری می کنند.

در ادامه دکتر برزنجی، از اعضاء هیات بازدید کننده با ابراز خرسندی از این دیدار عنوان کردند که: جامعه المصطفی(ص) از اعتبار بسیار خوب علمی در جهان اسلام برخوردار و ادامه راه فرامذهبی نهضت امام خمینی(ره) است که از سال 42 شروع شد.

ایشان با اشاره به وحدت عملی موجود در المصطفی(ص) واحد گرگان گفتند: این نگاه تقریبی ، وحدت و همزیستی مسالمت آمیزی که در اینجا مشاهده کردیم مثال زدنی است و ما جامعه المصطفی(ص) را گزینه خیلی خوبی برای آغاز وحدت اسلامی در جهان اسلام می دانیم و امیدواریم که نمونه واحد گرگان به همه جهان اسلام تسریع پیدا کند. نمونه همزیستی مسالمت آمیز که مورد نیاز جهان اسلام است.

شایان ذکر است که هیات مذکور علاوه بر بازدید از المصطفی(ص) واحد گرگان با علمای شیعه و اهل سنت استان گلستان مانند آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و همچنین آخوند رهبر امام جمعه آق قلا دیدار و گفتگو کردند.

 


١٨:٥٠ - سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٨٥٢٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254