ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری مراسم گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی(ره) در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی(ره) در واحد گرگان

به مناسبت گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی(ره) مراسم بزرگداشتی با سخنرانی استاد نصیب الله عمراف، معاون پژوهش المصطفی(ص) واحد گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در این مراسم استاد نصیب الله ضمن عرض تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) به عموم طلاب، اساتید و کارمندان واحد گرگان، حضور تک تک عزیزان در المصطفی(ص) و اصل شکل گیری این مجموعه را مدیون زحمات و مجاهدت های امام راحل(ره) دانستند و افزودند: آثار امام(ره)، اعم از مکتوب و شفاهی، گویای کمالات ایشان است. امام، در همه ابعاد شخصیتی اعم از نظری و عملی، فکری و فرهنگی، فردی و اجتماعی، عبادی و سیاسی، فقهی و عرفانی به اوج کمال انسانی رسیده بود.

معاون پژوهش واحد گرگان امام خمینی(ره) را مصداق کامل عالم صالحی که در روایت نبوی از آن سخن به میان آمده است دانستند و با اشاره به حیث نبوی «صنفان من امتی اذا صلحا صلحت الأمة و إذا فسدا فسدت الأمة العلماء و الحکام»: «دو گروه از امت من هستند که اگر آن دو گروه صالح بودند، امت نیز صالح خواهد شد و اگر به فساد گرویدند، امت نیز به فساد کشیده خواهد شد؛ آن دو گروه دانشمندان و حاکمان اند».امام(ره) را عالم صالحی برشمردند که باعث صالح شدن امت شدند.

ایشان با تاکید بر الگو بودن امام(ره) گفتند: امام برای همه الگو است و به ویژه برای طلاب علوم دینی که چگونه می توان مسیر اعتدالی را با عقلانیت و توجه به قرآن و سنت انتخاب نمود. معمار انقلاب اسلامی قبل از این که وارد مبارزات سیاسی شود و در برابر ظلم و بی عدالتی قد علم کند، از خودسازی شروع نمود و سپس وارد حرکت های سیاسی اجتماعی شد.

وی با بیان ضرورت شناخت بهتر امام(ره) اظهار داشت: برای آشنایی بهتر از اندیشه های بلند امام، بایستی به آثار ایشان توجه نمود و یکی از برجسته ترین اثر ایشان کتاب «شرح چهل حدیث» است که لازم است هر طلبه ای آن را مطالعه نماید.

استاد نصیب الله عمراف با اشاره به تاثیرات قیام امام(ره) بر جهان معاصر گفتند: امت اسلامی در دوران معاصر دو دوره مهم زندگی دارد: یکی قبل از قیام اسلامی امام خمینی(ره) و دیگری بعد از قیام و پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام(ره). در دوره قبل امت با سرافکندگی در برابر قدرت های شرق و غرب زندگی می کرد، اما بعد از حرکت امام و پیروزی انقلاب اسلامی با سربلندی و طی نمودن راه عزت به حیات خود ادامه داد.


١١:٤٧ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٨٥٧٩٧    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254