ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بازدید هیاتی از علما و اساتید دانشگاه های کشمیر از واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیاتی از علما و اساتید دانشگاه های کشمیر از واحد گرگان

هیاتی از علما، اساتید و تجار کشمیری از المصطفی(ص) واحد گرگان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام تقوی ضمن خوشامدگویی به معرفی المصطفی(ص) واحد گرگان و بیان سیاستهای تقریبی این مجموعه در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تربیتی پرداختند.

در ادامه استاد نصیب الله عمراف، معاون پژوهش واحد گرگان، و از اساتید شافعی مذهب این واحد، متون آموزش داده شده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را معرفی و توضیح دادند و برگزاری نماز تراویح در شبهای ماه مبارک رمضان را یکی از برنامه های عبادی این واحد ذکر کردند.

سپس حجت الاسلام قنبری معاون آموزش این واحد، مشکلات موجود در جهان اسلام را ناشی از حاکمیت افراط و تفریط دانستند و افزودند: ما مسلمانان هر چقدر از قرآن بیشتر فاصله گرفتیم، دچار مشکلات بیشتری شدیم.

ایشان هدف از تشکیل المصطفی(ص) واحد گرگان را عمل به آیه شریفه « أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ »  ذکر کردند و اظهار داشتند: فضای واحد گرگان، فضایی تقریبی و فرا مذهبی است.

 در این دیدار، اساتید و علمای کشمیری ضمن ابراز خرسندی از فرصت ایجاد شده جهت آشنایی با المصطفی(ص) واحد گرگان اظهار داشتند که: در حال حاضر دشمنان اسلام در جهت تفرقه مسلمین گام بر می دارند و می خواهند که مذاهب اسلامی را از هم جدا کنند و ما امیدواریم که ساختمان فکری جهان اسلام بر پایه این عَلَم تقریبی که المصطفی(ص) برافراشته است استوار گردد.

شایان ذکر است که در این سفر، هیات بازدید کننده با علمای اهل سنت منطقه نیز دیدارهایی داشتند و از نزدیک با شرایط اهل سنت منطقه و حوزه های علمیه آنان آشنا شدند.

 


١٧:٣٧ - دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٨٥٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254