ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > نشست و هم اندیشی مسئول المصطفی(ص) واحد خواهران گرگان با مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

نشست و هم اندیشی مسئول المصطفی(ص) واحد خواهران گرگان با مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی

نشست و هم اندیشی سرکار خانم سیه چهره مسئول المصطفی(ص) واحد خواهران گرگان با سرکار خانم  دکتر شریعتی مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در این نشست که سرکار خانم دکتر غفاری مدیر کل امور بانوان استانداری و سرکار خانم بسطامی معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور حضور داشتن، خانم « سیه چهره» مسئول واحد خواهران المصطفی(ص) گرگانضمن معرفی سیاستها، اهداف و برنامه های این واحد، گزارشی از برنامه های واحد خواهران ارایه نمودند.

مسئول واحد خواهران جامعه المصطفی(ص) گرگان اظهار داشتند:  این مرکز با هدف تقریب بین مذاهب اسلامی ایجاد شده و تا دوره دکتری دانشجو جذب می کند.
خانم سیه چهره افزود: اکثر دانشپژوهان و طلاب این مرکز را اهل سنت از 4 مذهب و همچنین تعدادی از اهل تشیع تشکیل می دهند.
به گفته وی؛ 80 نفر از دانشپژوهان جامعه المصطفی(ص) گرگان از بانوان هستند.
مسئول واحد خواهران جامعه المصطفی(ص) گرگان با تاکید بر اینکه در این مرکز هیچ تلاشی در جهت شیعه شدن طلاب اهل سنت صورت نمی گیرد، گفت: در این مرکز هر کسی هر مذهبی دارد در زمان فارغ التحصیلی نیز بر همان مذهب خویش باقی می ماند.

در ادامه خانم  «عفت شریعتی» مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب، ضمن ابراز خرسندی از حضور در نشست بانوان فرهیخته استان گلستان در جامعه المصطفی(ص) گرگان، اظهار داشت: بر همگان واضح است که وجود ثبات و امنیت در ایران اسلامی نقطه عطفی در جهان اسلام ایجاد کرده است و وجود این امنیت و آرامش در کشور مدیون وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی است.
به گفته وی؛ خداوند بر هم زنندگان وحدت و تقریب مذاهب و بوجود آورندگان تفرقه و اختلاف در جامعه اسلامی را هیچ وقت نمی بخشد.
مشاور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعلام اینکه دست مهربان خداوند بر سر جماعت تقریبی و وحدت آفرین است، تصریح کرد: جهان اسلام جهان وحدت و همدلی است و شعار اخوت و برادری شعار همیشگی آنان است.

وی، افزود: مسئله تقریب مختص امروز نیست؛ بلکه از گذشته تاکنون توسط شخصیت های تقریبی در جامعه اسلامی ظهور و بروز یافته است.

به گفته وی؛ اهداف و فعالیت های مجمع جهانی تقریب بر این اساس شکل گرفته و روز بروز در حال گسترش در جهان است.

شریعتی با یادآوری اینکه بیداری امت اسلامی در آئیه تلاش و همت مردم ایران بوجود آمده است، گفت: گر چه دشمن از طرق مختلف با این بیداری اسلامی مبارزه می کند؛ ولی این بیداری دیگر خاموش شدنی نیست.

وی، ادامه داد: امروز جریان های تکفیری که امنیت و آرامشی برای جهان اسلام باقی نگذاشته اند مانند سایر جنایتکاران به زباله دان تاریخ خواهند پیوست.

به گفته وی؛ رابطه علمی و عملی طبیعت و زندگی بشر نشان می دهد که سرنوشت همه جنایتکاران عالم به سوی نابودی است.


مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز در این نشست، اظهار کرد: توانمند سازی بانوان نیازمند ارائه آموزش های تحکیم بنیان خانواده و افزایش توانایی فردی و اجتماعی است که می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه باشد.

« کلثوم غفاری» افزود: خانم ها در استان از غافله عقب نیستند و از حضورشان در بسیاری از برنامه های اجتماعی و فرهنگی استفاده می شود.

به گفته وی؛ در 100 روستای استان، آموزش های تحکیم بنیان خانواده و زندگی سالم به بانوان و اعضای خانواده ها ارائه شده است.

 استاد دانشگاه فرهنگیان، استان گلستان را رنگین کمان اقوام و مذاهب دانست و گفت: همه اقوام ومذاهب اسلامی با برخورداری از انواع نژادها و زبان ها و آداب و سنن به خوبی و خوشی در استان زندگی می کنند.

وی، ادامه داد: وجود تفاهم و همبستگی اسلامی در استان الهام گرفته از آموزه های دینی بوده است.


١٤:٢٣ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٣١٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254