ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری مراسم حمایت وهمدردی با مسلمانان مظلوم میانمار در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم حمایت وهمدردی با مسلمانان مظلوم میانمار در واحد گرگان

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص)واحد گرگان، در این جلسه استاد بهمنی نژاد از اساتید علوم سیاسی ضمن معرفی شرایط سیاسی، تاریخی و جغرافیایی کشور میانمار به وضعیت مسلمانان این کشور از نظر حقوق شهروندی اشاره کرد و اظهار داشت: مسلمانان میانمار در منطقه ای بنام روهنگیا زندگی می کنند.

وی افزود: مسلمانان میانماز وضعیت بسیار اسفناکی دارند. وقتی حقوق شهروندی در میانمار تدوین می شد مسلمانان چون در اقلیت قرار داشتند، شامل حقوق شهروندی نشده اند و قوانینی مانند: عدم صدور گذرنامه، ممنوعیت سفر برای مسلمانان از یک استان به استان دیگر، ممنوعیت تحصیل، ممنوعیت استخدام در ارگانهای دولتی، ممنوعیت ازدواج بدون اجازه مکتوب از دولت، ممنوعیت داشتن بیشتر از دو فرزند و ... از قیوداتی است که برای مسلمانان قائل شده اند.

ایشان عواملی مانند: سیاست دولت در پاک سازی وتبعیض نژادی و قومی، موقعیت ژئوپلتیک منطقه ای که مسلمانان در آن هستند، منابع مهم نفت و گاز که در منطقه مسلمان نشین قرار دارد، منابع اقتصادی سایر کشورها و نقش افراطی بودائیسم را از عوامل کشتار مسلمانان در این کشور دانست.

 


١٥:١٥ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٩١٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254