ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری کارگاه عاشورا شناسی در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه عاشورا شناسی در واحد گرگان

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در این کارگاه دکتر فاکر میبدی با موضوع (تحلیل حادثه عاشورادکتر منتظری با موضوع(جلوه های اخلاقی و تربیتی عاشورادکتر بهمنی نژاد با موضوع (نقش عاشورا شناسی در حل چالش های معاصر) و دکتر خالدیان با موضوع(عاشورا در ادبیات فارسی با تأکید بر اندیشه تقریب) به سخنرانی پرداختند.

در این کارگاه، سخنرانان با اشاره به واقعه عاشورا و نقش قیام امام حسین در رویدادهای تاریخی بعد از آن، اظهار داشتند: عاشورا در واقع جهت اسلام را به سوی آزادی واقعی و انسانیت جاودان بشری سوق می دهد و ابزاری علیه جهل و تعصبات وهمی و خیالی شده است.

دشمنان همیشه تلاش کردند واقعه کربلا را به نوعی تحریف کنند تا ذهن مسلمانان را به مقوله احساسی این رویداد معطوف کنند. وارد کردن برخی رفتارهای وهن آمیز و اقدامات بی خاصیت مانند قمه زنی که در واقع، وهن آموزه های دینی و اسلامی است و دشمن به درستی به این مسئله پی برده است که اگر قیام عاشورا و سیدالشهدا درست فهم شود و مردم اهداف این نهضت بزرگ را درست درک کنند بساط مستکبران را از بین خواهند برد.

 

 

 ١٤:٥٨ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٩٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254