ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری میزگرد بزرگداشت و تبیین قیام امام حسین و نهضت عاشورا در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری میزگرد بزرگداشت و تبیین قیام امام حسین و نهضت عاشورا در واحد گرگان

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در این مراسم با اشاره به اینکه عاشورا نه یک حادثه بلکه فرهنگ برخواسته از متن اسلام ناب است، سوالات گوناگونی توسط مجری میزگرد، محمد عمر مبارز از دانش پژوهان این واحد از سخنرانان پرسیده شد.
در ادامه استاد نصیب الله عمر اوف، معاون پژوهش واحد گرگان و از اساتید شافعی مذهب این واحد ضمن تسلیت ایام شهادت سالار و سرور شهیدان، اظهار داشت: نمونه شجاعت و جوانمردی، ایثار و فداکاری، فریادگر ندای محرومین و مظلومین عالم، حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش مرز نمیشناسند.

ایشان در رابطه با اهمیت انقلاب امام حسین(ع) و احیای فرهنگ عاشورا و تاثیر گذاری آن در جامعه افزودند: تمدنها بر پایه الگوی فرهنگی خود از یگدیگر متمایز می شوند و از آنجایی که فرهنگها حاصل اندیشه ها می باشد، هرگاه ملتی به داشته های خویش به چشم حقارت بنگرد طعم تلخ وابستگی فرهنگی را همیشه در کام خود خواهد داشت و پاسداری و نشر ذخایر فرهنگی زمینه برپا ساختن تمدن پویا را فراهم می سازد.
سپس، دیگر سخنران این میزگرد، دکتر ایجاد حسین، از اساتید شیعه مذهب این واحد به شهادت طلبی حسین بن علی(ع) و بررسی تحلیلی حوادث محرم سال 61 هجری و بیان عوامل دخیل در آن پرداختند.

ایشان با بهره‌گیری از مهم‌ترین کتب تاریخی و حدیثی، رویدادهای واقعه عاشورا و چگونگی شهادت حسین بن علی(ع) را شرح دادند و کوشیدند تا به دور از جانبداری‌های مذهبی و فرقه‌ای، عوامل دخیل در این حادثه را معرفی نمایند

 

دکتر ایجاد حسین، با بیان چگونگی رابطه امام حسین(ع) با دستگاه حکومتیِ بنی‌امیه و بیان هدف امام(ع) از حرکت به سوی عراق، به توصیف رخدادهای روز عاشورا، موضع‌گیری یزید بن معاویه در قبال شهادت حسین(ع) و رفتار او با خانواده و بازماندگان آن امام همام پرداختند.


١٥:٤٠ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٩٤٧    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254