ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بازدید هیأت علمای اندونزی از جامعة المصطفی (ص) واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیأت علمای اندونزی از جامعة المصطفی (ص) واحد گرگان

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی (ص) واحد گرگان، در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام تقوی رئیس این واحد، به معرفی جامعة المصطفی (ص) پرداختند و ظرفیت­های سخت­افزاری و نرم­افزاری المصطفی (ص) را تشریح نمودند. ایشان با تشریح جوّ اخوّت و دوستی موجود بین ملیّت­ها و مذاهب مختلف در این واحد، وجود این شرایط را به دلیل ملاک قراردادن توحید، نبوت، قرآن و دوستی اهل بیت عنوان کردند و افزودند: بر پایه همین عقیده، در این مرکز به عقاید و برداشت­های یکدیگر احترام می­گذاریم.

حجت الاسلام تقوی 98 درصد عقاید مذاهب اسلامی را مشترک خواند و اظهار داشت مذاهب اسلامی شاید تنها در 2 درصد مسائل اعتقادی اختلاف داشته باشند ولی در حال حاضر دشمنان جای این دو عدد را با هم­دیگر عوض کرده و مسلمانان را با هم دشمن نموده­اند.

در ادامه دکتر مسعودی، رئیس مجلس علمای منطقه جپارا اندونزی و استاد دانشگاه اسلامی والی سانگا شهر سمارانگ، ضمن تشکر از مدیران المصطفی (ص) واحد گرگان جهت ایجاد شرایط بازدید و ملاقات اظهار داشت: برخلاف گمان­هایی که رایج است، وقتی ایران آمدیم و دیدیم که فضای تسامح و تساهلی هم از لحاظ مذهبی و هم از لحاظ علمی و دینی بین مذاهب و اقوام وجود دارد و قطعاً این واقعیت­هایی که با چشم خود مشاهده کردیم را به مردم کشور و منطقه خود منتقل می­کنیم.

ایشان با تشریح وضعیت جغرافیایی و دینی-مذهبی در اندونزی افزودند: در اندونزی بیش از 17.000 جزیره وجود دارد و در این پراکندگی جغرافیایی، تکثر اعتقادات اجتناب ناپذیر است ولی ما در اندونزی نه تنها زندگی مسالمت آمیز میان مسلمانان را ترویج می­کنیم، بلکه پنج دین دیگری که در آنجا رسمیت دارند نیز با مسالمت در کنار هم زندگی می­کنند.

این استاد دانشگاه اسلامی والی سانگا، دشمن مشترک همه انسانها را جهل و عقب ماندگی دانست و گفت: باید اول بر این دشمن اصلی غلبه کنیم و دست در دست هم دهیم و این وضعیت جهان اسلام را سامان دهیم.

 

 

 

 


١٥:٠٥ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٩٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254