ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری پیش نشست علمی جشنواره شیخ طوسی در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پیش نشست علمی جشنواره شیخ طوسی در واحد گرگان

پیش نشست علمی بیستمین جشنواره پژوهشی شیخ طوسی با حضور استاندار گلستان، مسئولان استانی و مسئولان جشنواره شیخ طوسی در واحد گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان که سخنران این پیش نشست علمی بود در سخنانی، پاکترین و راستینترین مدلها در مبارزه با باطلرا دانشگاه و مکتب امام حسین(ع) دانستند.

دکتر صادقلو در این نشست علمی و در جمع دانشپژوهان جامعه‌المصطفی(ص) واحد گرگان اظهار داشتند: تقریب یکی از اهداف مهم شماست و جامعه‌المصطفی(ص) خانه تقریب است.

وی با بیان اینکه تقریب امری کاملأ ذاتی محسوب میشود، تصریح کرد: واقعیت این است اگر در مباحث نظری بخواهیم در مورد تقریب صحبت کنیم باید روی نشانهها و آدرسهای ذاتی تقریب تمرکز کنیم.

استاندار گلستان افزود: قبول کنیم به آدرسهای ذاتی تقریب بی‌توجه هستیم و آن قدر که به مسائل جدا بخش و سلبی فکر میکنیم به مسایل و روح ایجابی از جمله مسایل ذاتی تقریب فکر نمیکنیم.

ایشان اولین گام در میدانی کردن مسأله تقریب را توجه به تقریب و مباحث ذاتی عنوان کرد و گفت: قبل از آنکه به مذاهب و عقاید فکر کنیم باید به ذاتیات فکر کرد و نخستین نکته در تقریب ذاتی این است که همه انسان‌ها دارای فطرت پاک هستند و در واقع یکی از مهمترین مباحث تقریبی را انسان‌ها دارند.

وی بیان کرد: اگر به این اصل که انسان‌ها همه دارای فطرت پاک هستند ایمان داشته باشیم نگاه ما قومی قبیلهای و کشوری نخواهد بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه در دنیای اسلام نمونه‌های زیادی از مبارزه با باطل‌گری وجود دارد، ابراز کرد: در حوزه تقریب میدانی مبارزه با باطل نیاز سریع دنیای اسلام است و راستینترین و پاکترین مبارزه با باطل در دانشگاه و مکتب امام حسین (ع) وجود دارد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام طهماسبی عضو دبیرخانه جشنواره و حجت الاسلام یوسفی دبیر علمی جشنواره شیخ طوسی در مورد چگونگی شرکت در جشنواره و موضوع «همگرایی و واگرایی در جهان اسلام» به سخنرانی پرداختند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه حجت الاسلام تقوی رئیس واحد گرگان، ضمن خیر مقدم، اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی، طلیعه حرکت نو در تکریم پژوهشگران غیر ایرانی و قدرشناسی از فعالیت آنها در حوزه علوم انسانی و علوم اسلامی است.

وی افزود: 20 سال از برگزاری جشنواره شیخ طوسی می‌گذرد و ثمره این 20 سال گردآمدن بیش از ١٢ هزار اثر پژوهشی از طرف دانشمندان و طلاب غیر ایرانی است و در واقع در این حوزه تولید علم مهمی اتفاق افتاده است.

رئیس جامعهالمصطفی(ص) گرگان بیان کرد: سیزدهمین نشست تخصصی بیستمین جشنواره بینالمللی شیخ طوسی با عنوان همگرایی و واگرایی در جهان اسلام در هفت محور اصلی و بیش از 60 موضوع و ریز موضوعات فرعی آغاز به کار خواهد کرد.


١٤:٤٤ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٩٠٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254