ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری « نشست علمی فرهنگی انسجام اسلامی در پیاده روی اربعین» در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری « نشست علمی فرهنگی انسجام اسلامی در پیاده روی اربعین» در واحد گرگان

با حضور حجت الاسلام نصر الله پژمان فر نماینده مردم شریف مشهد مقدس در مجلس شورای اسلامی« نشست علمی فرهنگی انسجام اسلامی در پیاده روی اربعین» و مراسم رونمایی از « مستند سفر اربعین کاروان جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان»، برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در ابتدای این جلسه دکتر محمد طاهر پاکدامن معاون فرهنگی واحد گرگان، ضمن اظهار خیر مقدم به حضار و مهمانان این نشست، پیاده روی اربعین را حرکتی عاشقانه نامید که مرزهای جغرافیایی و اعتقادی را درنوردیده است بطوری که در این حرکت عظیم از ملیت های گوناگون با مذاهب و حتی ادیان مختلف حضور دارند.

در ادامه حجت الاسلام نصر الله پژمان فر نماینده مردم شریف مشهد مقدس در مجلس شورای اسلامی با ارایه تحلیلی از شرایط جهان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: قبل از انقلاب دو جریان کلی در جهان حضور داشت، یکی جریان شرق کمونیسم و دیگری جریان غرب کاپیتالیسم که در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حضور داشت. اما امروزه هیچ اثری از گفتمان کمونیسم در جهان نیست و همان گونه که امام خمینی(ره) در آن نامه معروف به گورباچف پیش بینی کرده بودند، باید کمونیست را در موزه های تاریخ جستجو کرد. و از سویی گفتمان غربی هم نمی توانست تشنگان معرفت را سیرآب کند. گفتمان انقلاب اسلامی پاسخی بود به کسانی که نمی توانستند پاسخ سوالات خود را در دو جریان فکری گذشته پیدا کنند و این اتفاق بعد از تبلیغات فراوان علیه دین در جهان، نقطه امیدی در دل جهانیان به وجود آورده و موج اسلام خواهی و بیداری اسلامی را در جهان راه انداخت.

نائب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع در ابتدا شاید خیلی حساسیت پیدا نکرد.ولی بعد متوجه شدند که اگر این گفتمان شکل بگیرد، چگونه می تواند بر روی کل جهان اثر بگذارد. به همین دلیل موج مخالفت ها با این انقلاب شروع شد. در جهان، انقلاب یا حکومتی بوده است که در ابتدا از سوی قدرتها با آن مخالفت شده است ولی بعد از مدتی با آن کنار آمده اند. ولی با انقلاب اسلامی ایران 40 سال است که مخالفت می کنند و این دشمنی ادامه دارد.

ایشان با اشاره به ایجاد پدیده داعش توسط ابرقدرتها و  بعد تقویت مالی و رسانه ای این گروه و پخش تعمدی کلیپ های وحشیانه این گروه برای ایجاد اسلام هراسی در جهان اظهار داشت: در بحث اسلام هراسی ما مطلع هستیم که دنیای غرب، به دلیل افزایش گرایش به دین مبین اسلام در کشورهای غربی، خودش، خودزنی می کند و گرنه با وجود این همه دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی که دارند، چگونه این گروه می تواند در یک مترو بمب منفجر کند و کسی هم جلودار این افراد نباشد.

وی ایجاد اختلاف در بین مذاهب مختلف اسلامی را نیز در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: در بین مذاهب اسلامی نیز اختلاف ایجاد می کنند تا هم به مسلمانان فشار وارد کنند و مذاهب را در مقابل هم قرار دهند. و هم به سایر ادایان بگویند که این اسلام چیزی جز جنگ و خونریزی ندارد و  مسلمانان حتی به خودشان نیز رحم نمی کنند.

حجت الاسلام پژمان فر با تاکید بر لزوم ارایه یک مدل حکومت اسلامی که چهره رحمانی دین مبین اسلام و پیامبر(ص) عظیم الشأن آن را به جهانیان نشان دهد، افزود: امروزه بشر خسته از این نظامات حاکم بر دنیا است و ما می توانیم با ارائه نظامی اسلامی که اسلام راستین را نشان دهد، ای خلاء و تقاضا را پر کنیم و باید یک مدل مناسب حکومتی برای بشر امروز ارائه کنیم.

ایشان با اشاره به وجود ظرفیتهای بسیار در دین مبین اسلام و ضرورت بهره برداری از این ظرفیت ها، اظهار داشت: باید ظرفیت اسلام را به دنیا نشان دهیم. حج یک ظرفیت بزرگی است. جریانی است که نمی گذارد این بزرگترین کنگره جهانی در جهان شناسانده شود. و برای همین این ظرفیت را تبدیل به یک امر فردی کرده اند که حتی مشکلات جهان اسلام در آن مطرح نمی شود در حالی که در حج، اسلام راستین باید به دنیا شناسانده شود.

وی در پایان سخنان خود پیاده روی اربعین را نیز جز ظرفیتهای جهان اسلام دانست و گفت: اربعین نیز یک ظرفیت بزرگ دنیای اسلام است که باید همه جهان اسلام از آن بهره ببرند.

شایان ذکر است که در این مراسم از مستند سفر اربعین کاروان جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان رونمایی شد که مورد توجه حضار قرار گرفت.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


٠٩:٢٠ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254