ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > تقدیر از توسعه و پیشرفت چشمگیر جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

در بازدید مسئولین نمایندگی های اصفهان، مشهد و دانشگاه مجازی از نمایندگی گرگان؛

تقدیر از توسعه و پیشرفت چشمگیر جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان

 

به منظور آشنایی با برنامه ها و ظرفیتهای المصطفی(ص) گرگان، مسئولین نمایندگی های اصفهان، مشهد و دانشگاه مجازی از این نمایندگی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان، در این بازدید ابتدا حجت الاسلام تقوی رئیس این نمایندگی ضمن خوش آمدگویی به حضار، تاریخچه و چگونگی تشکیل این نمایندگی را توضیح داده و افزود: با توجه به موقعیت مکانی، مذاهبی و قومیتی استان گلستان، تعیین و انتخاب این شهر برای احداث نمایندگی مذاهب بسیار انتخاب درستی بوده است.

ایشان سپس با اشاره به توسعه های سخت افزاری و نرم افزاری این نمایندگی در چند سال گذشته، رشد 6 برابری دانش پژوهان این نمایندگی، ایجاد 22 رشته در علوم اسلامی و انسانی،طراحی نظام آموزشی خاص برای اهل سنت، تهیه متون مورد تائید علمای اهل سنت و ... را از دستاوردهای نرم افزاری این نمایندگی برشمردند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی رئیس دانشگاه مجازی المصطفی(ص) با ابراز خرسندی از این سفر و آشنایی نزدیک با فعالیتهای تقریبی نمایندگی گرگان اظهار داشت: انسان تا از مرزهای کشور خارج نشود اهمیت کار المصطفی(ص)  و بخصوص نمایندگی گرگان را درک نمی کند.

ایشان کار در المصطفی(ص) را به نوعی مرزداری تعریف کرد و افزود: آن نگاه مسمومی که بر علیه ایران و تشیع در خارج از کشور ایجاد کرده اند توسط همین دانش آموختگان المصطفی(ص) خنثی می گردد.

وی در ادامه به ظرفیتهای فراوان دانشگاه مجازی المصطفی(ص) اشاره نموده و اعلام کرد: با همکاری سایر نمایندگی های المصطفی(ص) به خصوص نمایندگی گرگان می توانیم در حوزه های تقریبی و مذاهبی، گامهای موثرتری برداریم.

در این جلسه حجت الاسلام ملکی رئیس نمایندگی المصطفی(ص)  در اصفهان نیز با تقدیر از زحمات تمامی مدیران گذشته المصطفی(ص)  گرگان، اظهار داشت: در این چند سال انقلابی در بعضی از حوزه ها صورت گرفته است و بنده تا خودم نمی دیدم باور نمی کردم که نمایندگی گرگان تا این حد در این زمینه ها رشد داشته است.

ایشان با اشاره به سختی کار در واحدهای صفی خارج از قم به نسبت ستاد و واحدهای داخل قم اظهار داشت: این که چگونه این پیشرفتها اتفاق می افتد، بنده اعتقاد دارم که اخلاص و پشتکار دوستان باعث این اتفاقات هست و این ها را از رزق های الهی برای افراد می دانم.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام عصار زاده رئیس مدرسه زبان فارسی و معارف اسلامی المصطفی(ص) مشهد، نیز از توسعه همه جانبه نماینگی گرگان اعلام خرسندی و رضایت نمود.

شایان ذکر است در پایان این نشست مشترک، نمایندگی های حاضر در جلسه و دانشگاه مجازی طی تفاهم نامه ای، متعهد  شدند تا در جهت پیش برد اهداف المصطفی(ص) در زمینه های گوناگون بسط و توسعه آموزش مجازی، از امکانات یکدیگر بهره برداری نمایند.


١٣:٤٠ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٥٢٤    /    تعداد نمایش : ١٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254