ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > بازدید هیاتی از علما و دانشگاهیان کشور افغانستان از المصطفی(ص) نمایندگی گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیاتی از علما و دانشگاهیان کشور افغانستان از المصطفی(ص) نمایندگی گرگان

 

به منظور آشنایی با اهداف، سیاستها و برنامه های جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان هیاتی ازعلما و دانشگاهیان کشور افغانستان از این نمایندگی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان، در این بازدید، مهمانان از بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ... مجموعه این نمایندگی بازدید کرده و از نزدیک با فعالیتهای مختلف آن آشنا شدند.

همچنین در نشست مشترکی که این هیات با رئیس و معاونین نمایندگی گرگان داشتند، در ابتدا حجت الاسلام تقوی، رئیس این نمایندگی پیرامون سیاستها، برنامه ها و اهداف المصطفی(ص) و طراحی نظام خاص تقریبی نمایندگی گرگان توضیحاتی را ارائه نموده و افزود: دشمنان با ایجاد اختلاف و جنگ در بین مسلمانان، موفق شدند تا چهره ای خشن و متعصبی از اسلام را به دنیا معرفی نمایند.

ایشان تبیین گفتمان میان مذهبی و تقریب را از اهداف جامعه المصطفی(ص) نمایندگی گرگان دانست و افزود: فراهم بودن بستر مناسب، آزاد  و سالم در واحد گرگان مانند برگزاری نمازهای جمعه و جماعت مشترک بین مذاهب اسلامی در این واحد باعث ایجاد آرامش، تعامل و آموزش همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب مختلف اسلامی در کنار یکدیگر می شود.

در ادامه عبدالهادی هدایت رئیس "بنیاد دعوت علمای افغانستان"، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر و اعلام خرسندی از حضور در این واحد فاخر علمی اظهار داشت: ما وقتی در ایران موفقیت های بزرگ را در بعد از انقلاب اسلامی می بینیم از یک سو بسیار خوشحال می شویم و اشک شوق در چشمانمان حلقه می زند و از دیگر سو به یاد بر باد رفتن دستاوردهای جمهوری اسلامی افغانستان می شویم و اشک حسرت می ریزیم که به دلیل اختلافات رهبران مذهبی و جهادی افغانستان، ثمرات این نهضت از دست رفت.

ایشان با مهم دانستن هفته وحدت به عنوان یک موضوع مشترک در جهان اسلام گفت: ما در افغانستان مورد هجوم فرهنگ بیگانگان قرار گرفته ایم. اگر یک خانه خراب شود امکان بازسازی و مرمت آن به راحتی مقدور است ولی اگر فرهنگ ما تخریب شود، امکان اصلاح آن وجود ندارد به خصوص که دست ما خالی است و دشمن با دست پر آمده است.

در پایان این نشست مشترک تعدادی دیگری از مهمانان به بیان دیدگاههای خود پرداختند و خواستار ایجاد تفاهم نامه برای پذیرش دانش پژوه از طریق"بنیاد دعوت علمای افغانستان" شدند.

شایان ذکر است که هیات مذکور نشستهای جداگانه ای با دانش پژوهان افغانستانی المصطفی(ص)نمایندگی گرگان و علمای اهل سنت منطقه برگزار کردند و از نزدیک با فعالیتها و دیدگاههای مختلف این عزیزان آشنا شدند.

 

 

 


١٠:١١ - دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٩٧٠    /    تعداد نمایش : ١٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254