ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری نشست علمی «نقد کتاب زیارت از منظر فقه مذاهب اسلامی» در واحد گرگان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی «نقد کتاب زیارت از منظر فقه مذاهب اسلامی» در واحد گرگان

 

نشست علمی «نقد کتاب  زیارت از منظر فقه مذاهب اسلامی» با همکاری گروه فقه و اصول و معاونت پژوهش واحد گرگان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان، در ابتدای این نشست دکتر نصیب الله عمراف معاون پژوهش واحد گرگان ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و هفته وحدت اظهار امیدواری کرد که این هفته فرصتی برای اتحاد و انسجام میان مسلمین باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین رضا نژاد استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیأت علمی جامعه المصطفی(ص)، طی سخنانی اظهار داشت: خداوند توفیق داد که ما مسلمین در خصوص مسائل مشترک جامعه اسلامی بین یکدیگر سخن بگوییم. با توجه به ولادت با سعادت گوهر هستی پیامبر اکرم (ص) که خداوند این لطف را نصیب ما کرد که جزء امت این پیامبر بزرگ باشیم، یکی از جلوه های وحدت در جامعه اسلامی و جامعه علمی هم طرح مباحث مشترک است که خود این مسئله توفیقی است که نصیب همه ما شده است.

ایشان با ذکر این مطلب که ابتدا باید جهان معاصر و وظایف دینی که در این دنیا داریم و به عبارت دیگر دغدغه ها و زمینه های مشترک همکاری علمی بین مسلمانان را بشناسیم افزود: پیامبر ما علاوه بر اینکه خاتم برای قوم، زمان و مکان خاصی نیست رحمت للعالمین است. دین اسلام دین جهانی است و ما هستیم که این دین را باید در سطح جهان معرفی کنیم.

وی افزود: زمینه های همکاری مشترک ما باید به این گونه باشد که ما در موارد مختلف به عنوان مثال دسته های مختلف و گوناگونی داریم که آن ها در مقابل و در تضاد دینی و اسلامی هستند گروه اول منکران و ملحدان خداوند متعال هستند. حتما استحضار دارید که در دنیا مثل جریانی که دویست سال قبل اتفاق افتاده بود و قبل از زمان هگل بوجود آمد عده ای هستند ملحد و در کشورهای مختلف نشست های علمی برگزار و شرکت می کنند و مدعی هستند که نه تنها دلایلی برای وجود خدا نداریم بلکه دلایلی بر عدم وجود خدا داریم آنها در سطح کل دنیا فعالیت می کنند و همه موحدان و خداپرستان به این ملحدان باید پاسخ بگویند. باید در مقابل شبهه ها و دلایل عدم وجود خدا که آن ها مطرح می کنند همه خداپرستان پاسخ بدهند

همچنین در این جلسه حجت الاسلام درگاهی نویسنده کتاب زیارت از منظر فقه مذاهب اسلامی ضمن توضیح بخش های مختلف کتاب، به سؤالات حاضرین در مورد کتاب تالیف شده پاسخ دادند.


١٢:٤٧ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254