ارائه الگوی تعامل بین مذاهب در نظام اسلامی می بایست با روح صلابت و شهامت با عقلانیت و اعتدال باشد. ریاست محترم جامعه المصطفی(ص)
صفحه اصلی :: اخبار > برگزاری نشست علمی حیات برزخي و ارتباط آن با عالم دنیا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی حیات برزخي و ارتباط آن با عالم دنیا

نشست علمی حیات برزخي و ارتباط آن با عالم دنیا در جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) واحد گرگان،  در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر توحیدی عضو هیات علمی المصطفی(ص) به عنوان سخنران این نشست باظهار داشت: بر اساس آموزه های قرآنی حیات در عالم برزخ ادامه زندگی روح انسان است که از جسم او مفارقت نموده است که می فهمد و درک میکند. بر همین مبنا است که پیامبر بر سر چاهی که مشرکان کشته شده در جنگ بدر در آن مدفون شده بودند حاضر شد و آنها را مخاطب قرار داد و با آنها سخن گفت.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) افزود: این روح در برزخ یا معذب است یا متنعم .و بسته به درجه و جایگاه خود می تواند این قابلیت را داشته باشد که با عالم دنیا ارتباط برقرار نماید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر توحیدی با اشاره بر وجود حیات برزخی اظهار داشت: اگرچه همه ارواح زنده اند اما برخی حیات ویژه دارند مثل شهدا که قرآن کریم به آن اشاره نموده است.

در ادامه دانش پژوهان حاضر در جلسه، سؤالات خود را در رابطه با موضوع و نیز شبهات اعتقادی دیگر مطرح نمودند و حجت الاسلام دکتر توحیدی به آنها پاسخ داد.

 

 


١٥:٥٥ - پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٩٣٩    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شماره تماس : 01732436254